Jedno narzędzie do wielu zastosowań

Głowica 3D Tilter

Zdecyduj czy wolisz wdrożyć
głowicę Tilter 3D do swojego waterjeta 2D…

…czy kupić nowego waterjeta
do cięcia wodą 3D z głowicą Tilter?

 

Nasz doświadczony zespół oferuje

Wykonanie wdrożenia głowicy Tilter
w Twojej maszynie do cięcia wodą 2D,
we współpracy z inżynierami z TEKNOR SA
Nowe waterjety do cięcia 3D TECHJET,
marki funkcjonującej na rynku od blisko 15 lat, fabrycznie wyposażone w głowicę Tilter

Chcesz otrzymać ofertę lub
umówić się na pokaz cięcia?

Zostaw swoje namiary, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

  lub zadzwoń

  Pięcioosiowa głowica do waterjeta, umożliwiająca cięcie wodą pod kątem od 0º do 45º.

  Przewaga konstrukcji głowicy Tilter nad innymi rozwiązaniami na rynku

  Dlaczego zwykła głowica obniża wydajność Twojej pracy?

  Większość modeli kinematycznych do cięcia 3D jest przeznaczona do dużych skosów, ale nie sprawdza się przy cięciu w pobliżu 0°. Ich konstrukcja sprawia, że obracają się o ~180° przy zmianie kątów cięcia od +1° do -1°. Sprawia to, że przewody owijają się wokół głowicy i często konieczne jest ich odwijanie.

  To oznacza pauzy w cięciu wydłużające czas i obniżające jego jakość. Takie rozwiązanie nie nadaje się do obróbki z kompensacją stożka. Dlatego większość producentów waterjetów 3D oferuje inną głowicę do tej funkcji.

  Dlaczego Tilter 3D jest niezastąpiony?

  Przy cięciu w pobliżu 0° głowica Tilter odchyla się od pionu w wybranym kierunku i nie musi się obracać. Dzięki temu doskonale nadaje się zarówno do cięcia pod kątem w pobliżu 0° z kontrolą stożka, jak i cięcia skosów do 45°.

  Dzięki tej wyjątkowej głowicy pracujesz efektywnie, bez przestojów, a obróbka metali, ceramiki, szkła lub tworzyw sztucznych w Twoim zakładzie jest najwyższej możliwej jakości. Precyzja cięcia głowicy Tilter 3D jest tak wysoka, że pozwala na wycinanie perfekcyjnie spasowanych ze sobą elementów, z dokładnością <xx mm!

  Mechaniczny środek obrotu narzędzia (MRTCP)

  Mechaniczny RTCP (Rotating Tool Center Point), czyli domyślnie ustawiony środek obrotu narzędzia sprawia, że głowica nie wymaga ciągłego pozycjonowania na osiach X, Y, Z. Końcówka dyszy obraca się wokół tego samego punktu bez konieczności kompensowania ruchu związanego z obrotem.

  Głowice waterjet bazujące na “software’owym” RTCP wymagają olbrzymiej ilości operacji matematycznych. To obciąża komputer, wydłuża czas cięcia i może skutkować odchyleniami ścieżki cięcia. Dlatego w przypadku obróbki płaskich materiałów, mechaniczny RTCP ma kluczowe znaczenie dla precyzji.

  Kompensacja stożka w cięciu 2D i 3D

  Jedną z głównych zalet waterjeta jest możliwość obrabiania grubych materiałów. W przypadku detali wymagających gładkiej krawędzi i idealnych wymiarów na całej jego grubości pojawia się problem stożka cięcia i konieczność jego niwelacji. Do pewnego stopnia stożek można regulować ciśnieniem i prędkością cięcia, ale zdecydowanie dokładniejsze jest

  dedykowane rozwiązanie. Większość producentów waterjetów oferuje specjalną głowicę do kompensacji stożka, która ma jednak dość wąskie zastosowanie. Firma IGEMS znalazła rozwiązanie, które pozwala połączyć funkcje cięcia 3D i niwelacji stożka w jednej głowicy.

  Inteligentna funkcja do cięcia 3D w bryłach

  Często obróbka waterjetem bywa jednym z wielu ogniw produkcji. Wycinanie detalu to zazwyczaj jeden z pierwszych kroków, ale zdarza się, że konieczne jest wycięcie wodą otworów z dużą precyzją w gotowej bryle.

  Dzięki oprogramowaniu IGEMS możemy zaprojektować i wyciąć specjalne rusztowanie, które pozwala stabilnie utrzymać detal w odpowiedniej pozycji na stole roboczym waterjeta tak, aby głowica Tilter mogła wyciąć precyzyjnie zlokalizowany otwór o idealnym kształcie.

  Zalety naszego rozwiązania

  Ergonomia ruchu głowicy
  skraca czas obróbki i wydłuża żywotność jej komponentów
  MRTCP
  Mechaniczny środek obrotu narzędzia nie obciąża komputera, zachowuje precyzję i skraca czas cięcia
  Płynność ruchu wzdłuż linii cięcia
  Głowica gwarantuje większą precyzję i gładkość powierzchni na całym brzegu ciętego detalu (brak niepożądanych poszarpań)
  Ogromne możliwości
  Wystarczy jedna głowica do wszystkich zastosowań, a jakość obróbki jest bezkompromisowa

  Chcesz otrzymać dopasowaną ofertę?

  Wypełnij formularz, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

   lub zadzwoń